
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | 2.7 V |
| Max Supply Voltage | 60 V |
| Min Supply Voltage | 4.2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 300 µA |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 300 µA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| On-State Resistance | 150 mΩ |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 173
Distributors
pcbx
Unit Price$2.37841
Ext.Price$2.37841
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.37841 | $2.37841 |
| 10 | $1.78338 | $17.83380 |
| 25 | $1.63976 | $40.99400 |
| 50 | $1.55641 | $77.82050 |
| 100 | $1.47732 | $147.73200 |
| 300 | $1.41308 | $423.92400 |
| 500 | $1.35164 | $675.82000 |
| 1000 | $1.31403 | $1314.03000 |
| 3000 | $1.28244 | $3847.32000 |
| 5000 | $1.25162 | $6258.10000 |
